sobota, 31 października 2015

Edward Lee, mistrz ekstremalnego horroru, zaprasza w kolejną podróż do krainy makabry

źródło

GOLEM: rzeczownik (wymowa goilm), w żydowskim folklorze to sztucznie powołane do życia monstrum, przeważnie o ludzkiej postaci, które istnienie zawdzięcza mocy nadnaturalnej. [informacja pochodzi z książki]

wtorek, 27 października 2015

Dojście do władzy wymaga wielu ofiar

Pan zamawiał kawę? – zwrócił się do niego kelner ubrany w biały fartuch.
Benjamin spojrzał na niego. Jego twarz wydawała mu się skądś znajoma.
– Tak – odpowiedział.
Spuścił wzrok i nagle zastygł w bezruchu, a jego źrenice znacznie się rozszerzyły. Już wiedział, kim był kelner. Nim zdołał się odwrócić ponownie, dwie kule wystrzelone z pistoletu przeszyły jego pierś. Z ust popłynęła krew, a oczy przybrały obraz zaskoczenia.
Jego ciało się wygięło i osunęło z krzesła. Strzał wystraszył okolicznych turystów, którzy, krzycząc, zaczęli uciekać w różne strony. Kelner schował broń i wsiadł do samochodu, który właśnie się zatrzymywał przed lokalem, by chwilę później z piskiem opon ruszyć w nieznanym kierunku.

czwartek, 22 października 2015

Itch wie, że nikomu nie można ufaćTrzecia część niezwykle intrygującej i zaskakującej powieści sensacyjnej dla młodzieży. Itch, zafascynowany chemią czternastolatek, spoglądał już nie raz śmierci w oczy.

sobota, 17 października 2015

Zakręcona komedia kryminalna part 2

źródło
– Mam prawdziwego trupa! – powiedziała Joanna z niezrozumiałym triumfem. – Sama go odkryłam. Właściwie to nawet się o niego potknęłam.
Betty zaczęła podejrzewać, że z niezbadanych przyczyn jej pracodawczyni znienacka zwariowała. Może to opóźnione załamanie nerwowe po śmierci kochanka? Albo, co menedżerce wydawało się ze wszech miar zrozumiałe, wynik urazu psychicznego po turbulencjach w czasie lotu?
– Joanna, jak rany, o czym ty mówisz? – jęknęła. – Czy możesz się na chwilę skupić i wyjaśnić, co się stało.
– Ale co tu wyjaśniać?! – piekliła się po drugiej stronie łączy pisarka. – Znowu znalazłam nieżywego faceta. Z nożem wbitym w serce. Od sera! I ja się o niego potknęłam. W kompletnych ciemnościach. Nic nie było widać! Cud, że czegoś sobie nie uszkodziłam!
Betty nawet nie próbowała rozwikłać kwestii, o co właściwie potknęła się autorka – zwłoki, ser czy nóż – i skąd wiedziała, że ten ostatni był od sera, skoro nic nie było widać. Wiedziała, że w chwilach emocji Joanna jest wulkanem chaotyczności i nie da się jej opanować.
– Na pewno tego nie piszesz? – upewniła się. – Po prostu znowu wplątałaś się w morderstwo?

niedziela, 11 października 2015

Obalamy argumenty przeciwko książkom: Nie mam na to czasu!

Czas na drugi post z serii Obalamy argumenty przeciwko książkom. Pierwszy został wyświetlony ponad 200 razy, co mnie bardzo cieszy. Dzisiaj o braku czasu na czytanie książek. Zapraszam!

sobota, 10 października 2015

Najlepszy thriller, jaki miałem okazję przeczytać!
(...)miłość może przetrwać tylko wtedy, gdy ma swój tajemniczy ogród z małym cmentarzykiem pod murem, by było gdzie grzebać codzienne urazy - te, które potrafią zniszczyć uczucie. A potem trzeba pilnować, żeby ten cmentarz nie ogarnął całego obszaru.

wtorek, 6 października 2015

NigdziegęściNie ma znczeania, w jaikej, klejności napsziemy lietry wenąwtrz wryazu, blye tlkyo pirwesza i otstaina lreita błyy na soiwch mijsecach. A diezje się tak dlteago, że nie cztaymy kżdaej z lteir odelndzije, ale wrayz jkao cłoaść. Nigdiezęgstego też rozpozznasz tyklo wedty, gdy ogaiernsz caołść.

Al Mill

niedziela, 4 października 2015

Obalamy agrumenty przeciwko książkom: Gdzie tanio kupić książki?

W dzisiejszym poście chciałbym pokazać Wam miejsca, w którym tanio będzie można kupić książki papierowe. Zapraszam do czytania i wymieniania się swoimi doświadczeniami odnośnie tanich zakupów.