czwartek, 29 października 2015

Czas drapieżników

Nie igraj z czasem, bo świat, który znasz przestanie istnieć.


Alex Scarrow – brytyjski pisarz, twórca literatury młodzieżowej, autor thrillerów oraz powieści science fiction i fantasy, projektant gier komputerowych, brat pisarza Simona Scarrowa.
Za swoją powieść Time Riders. Jeźdźcy w czasie otrzymał nagrody literackie: Hampshire Book Awards i Red House Children's Book Award.
Jest żonaty i ma syna. Mieszka w Norwich.

Wiemy, że dawno temu żyły dinozaury, ale kwestią sporną jest to, w jaki sposób wyginęły. Znamy wiele gatunków, ale nie wiadomo, czy było ich więcej. Powstało sporo filmów o nich. Co by się stało, gdyby stały się one tak inteligentne jak ludzie?

Idealna książka dla miłośników dinozaurów! Znów dostajemy lekki i prosty język, ciekawy pomysł, który został świetnie wykonany oraz mnóstwo przygód. Zdarzył się moment, w którym było nudno. Jest o wiele ciekawiej, niż w poprzedniej części. Książka kończy się tak, że chce się więcej.

                                    Druga część serii Jeźdźcy w czasie.

Liam O'Connor powinien utonąć w 1912 roku.

Maddy Carter powinna zginąć w katastrofie lotniczej w 2010 roku.

Sal Vikram powinna spłonąć w pożarze w 2026 roku.

Jednak każdy z nich otrzymał drugą szansę. Nie umarli, ale zostali zwerbowani do tajnej organizacji, której jedynym celem jest ochronić świat przed złymi skutkami podróży w czasie.

Kiedy Maddy pomyłkowo doprowadza do eksplozji, w wyniku której otwiera się okno w miejscu i czasie, w którym nie powinno, Liam zostaje uwięziony sześćdziesiąt pięć milionów lat przed naszą erą. Otoczony kredową dżunglą pełną nieznanych gatunków, musi walczyć o przetrwanie.

Czy Liamowi uda się skontaktować z Maddy i Sal zanim zostanie rozerwany na strzępy przez dinozaury? I czy jego wiadomość nie zmieni oblicza całej Ziemi? [opis pochodzi z okładki książki]

W tej części Liam musi wpaść na jeszcze więcej pomysłów, które zdołają uratować jego oraz jednostkę pomocniczą, bez której nie da sobie rady. Chciałbym mieć niektóre jego cechy. Mimo, iż żył on w XX wieku, dobrze radzi sobie w XXI poznając ciągle nowe rzeczy. Maddy przechodzi trudny okres. Jest w takim stanie, w którym jeden krok w niewłaściwą stronę może się źle skończyć. Sal pozostaje zwykłą Sal, która służy dobrą radą.

Młodzieżówkę najbardziej polecam osobom w przedziale wiekowym 10-13 lat. Oczywiście starsze osoby niech również po to sięgają (świetny sposób na odmłodzenie siebie). Na pewno sięgnę po kolejne tomy.

Tytuł: Time Riders. Czas drapieżników
Tytuł oryginału: Time Riders. Day of the Predator
Autor: Alex Scarrow
Seria: Time Riders (tom II)
Tłumaczenie: Karol Sijka
Korekta: Magdalena Adamska, Agnieszka Skórzewska
Wydanie: I
Oprawa: miękka
Liczba stron: 428
Data wydania: kwiecień 2013 (data przybliżona)
ISBN: 978-83-7895-422-4

1 komentarz:

  1. Boję się, że książka przeznaczona jest jednak dla młodszych. Niemniej jednak tematyka dosyć ciekawa. Książka może być fajna.
    Niech książki będą z Tobą ! :)

    OdpowiedzUsuń

Jeśli przeczytałeś, oceń.