wtorek, 20 października 2015

Wniknij w świat, w którym ciało jest tylko towarem

źródłoSeksbiznes, czerwony rynek i tajemnice z przeszłości w mistrzowsko skonstruowanym kryminale.Joanna Opiat-Bojarska – poznanianka, absolwentka tamtejszej Akademii Ekonomicznej. Prowadzi firmę działającą na rynku nieruchomości. Miała napisać tylko jedną książkę, niestety wpadła w uzależnienie. W kryminale czuje się jak ryba w wodzie. Koneser jest jej siódmą powieścią.

Idealna prostytutka to gejsza… Wiesz, taka, co zrobi masaż, pogada, sprowokuje i zapewni upojne, zmysłowe doznania. Gejsza, a nie śnięta królewna.

Nie spodziewałem się aż tak dobrej książki. Jest to lżejsza wersja kryminału. Skojarzyło mi się z Camillą Läckberg, która też tworzyła wersje light kryminałów, gdzie oszczędzała nam opisów, które tak naprawdę można było przedstawić jako mrożące krew w żyłach. Lekki język sprawia jakby kartki same się przewracały. Temat w literaturze pojawia się dość ciężko, ale autora ukazała go w ciekawy sposób. Dużym plusem jest to, że Joanna Opiat-Bojarska opisuje 'swój teren', tj. akcja nie dzieje się gdzieś w Ameryce, tylko w jej rodzinnym mieście. Dzięki temu dostajemy taką prawdziwość, gdyż będąc w Poznaniu będziemy mogli poruszać się po ulicach, gdzie był jakiś pościg itp. Pojawia się również wątek miłosny, który odgrywa bardzo dużą rolę.

Wakacyjny spokój mieszkańców Poznania burzą makabryczne odkrycia. W odstępstwie kilku dni w lesie zostają odnalezione szczątki kobiety, a na terenie starego pruskiego fortu wypatroszone ciało mężczyzny.

Obie sprawy prowadzi zgrany policyjny duet: doświadczony Burzyński i niepokorny Majewski. Przy ciele mężczyzny odnajdują wiadomość od mordercy. W poszukiwaniu odpowiedzi na mnożące się pytania pomaga im chłodna i zdystansowana antropolog sądowa Anita Broll.

Tropy wiodą w stronę bezlitosnych handlarzy żywym towarem...

Tymczasem tajemniczy mężczyzna o osobliwych potrzebach chce, by oczy całej Polski zwróciły się na niego. [opis pochodzi z okładki książki]

Chodził po świecie już ponad trzydzieści osiem lat i wiedział, że w życiu nie zawsze
prawda jest najważniejsza. Czasem cenniejszy jest spokój.

Przemysław Burzyński - policjant z dużym stażem; prywatnie ojciec i mąż. Przechodzi trudny okres w swoim życiu. Ma duże poczucie humoru, twardo stąpa po ziemi. Przeciwieństwem jest jego zawodowy partner – Michał Majewski. Jest on młodszy, nie ma stałej partnerki życiowej, lubi się zabawić, jest zabawny.. Często daje się ponieść fantazji i swoim przekonaniom. Warto zwrócić także uwagę na Anitę Broll, która wydaje się osobą zamkniętą, oddzielającą się murem od mężczyzn i chłodną. W pełni oddaje się pracy, przez co nie ma czasu na kontrolowanie swojej (wprawdzie pełnoletniej) córki. Jest ona ciekawą i tajemniczą postacią.

Bardzo spodobała mi się ta książka. Polecam szczególnie kobietom ze względu na łagodność (wiem, że są osoby płci pięknej, które wolą mocniejsze wrażenia). Polski utwór mający zadatki na sukces za granicą. Za możliwość przeczytania tej książki dziękuję wydawnictwu Czarna Owca.

Tytuł: Koneser
Autor: Joanna Opiat-Bojarska
Wydawnictwo: Czarna Owca
Projekt okładki: Magda Zawadzka
Zdjęcia na okładce: © isoga / Shutterstock oraz © Serov / Shutterstock
Korekta: Maciej Korbasiński oraz Elżbieta Steglińska
Wydanie: I
Oprawa: miękka
Data wydania: 18.03.2015
Liczba stron: 348
ISBN: 978-83-8015-039-3

2 komentarze:

  1. Świetny blog! Zapraszam również do mnie http://lauramoodo.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń
  2. Jestem odrobinę uprzedzona co do książek spod pióra polskich pisarzy, jednak tutaj nie miałabym się o co bać. Z chęcią zapoluję. ;)

    OdpowiedzUsuń

Jeśli przeczytałeś, oceń.