niedziela, 29 listopada 2015

„Jeżeli spotkam się z konstruktywną krytyką, zawsze staram się ją przemyśleć i wyciągnąć wnioski.”

Już dawno nie publikowałem jakiegoś wywiadu. Po dłuższym zastanowieniu się stwierdziłem, że czas to zmienić. Zadałem kilkanaście pytań Katarzynie Puzyńskiej. Zobaczcie, co z tego wyszło. Zapraszam!źródło

wtorek, 24 listopada 2015

Kto walczy z potworami sam musi stać się potworem

zdjęcie autorskie
Ukochany, ukochany,
Pamiętasz ten krzyk,
Gdy zima ustąpiła wiośnie?
On rośnie, on rośnie.
A my wzięliśmy swoje ziarno
I stworzyliśmy pieśń
Przeciwko ich chciwości.

Na dnie doliny
Usłysz kosy świst, kosy świst.
Na dnie doliny Usłysz żniwiarza śpiew
I pieśń o końcu zimy.

Synu mój, synu mój,
Pamiętaj niewolę,
Gdy złoci rządzili żelazną ręką.
Krzyczeliśmy, krzyczeliśmy,
Wołając o swoje,
Wołając o lepsze sny.

czwartek, 19 listopada 2015

Maciej Kaźmierczak – mistrz zbiorów opowiadań.
Przerażające myśli, paranoje, lęki. Surrealistyczne światy, w których zatraca się swoje człowieczeństwo, przestaje rozumieć, czym jest dobro, a czym zło. Zaczyna postrzegać innych jako marionetki w rękach tego, w którego nikt nie wierzy.

niedziela, 15 listopada 2015

ALBO ALBO 2.0 TAG

Kuba z bloga Blue Kuba Book nominował mnie do ALBO ALBO TAG. Zobaczcie z jakimi wyborami musiałem się zmierzyć oraz czy jesteście nominowani.

sobota, 14 listopada 2015

Pierwszy tom wystrzałowego cyklu Ćwieka.

źródło– To nie prawda, że Bóg nie lubi "Pottera", Małgosiu. W Kościele są jednak ludzie, jak biskupi, jak papież, których zadaniem jest wskazywanie właściwej drogi. W przypadku tak popularnych książek dla młodzieży powinni wyrazić swoje zdanie i to zrobili. Osobiście ubolewam, że ulegli mocy słowa "magia" i nie dostrzegli, że to tylko przebranie dla opowiastki o przyjaźni i walce dobra ze złem. Ale to dla nas lekcja, żebyśmy nie oceniali po pozorach, prawda?

sobota, 7 listopada 2015

Oscarowy tag książkowy


Karolina z bloga Kociara - moje pasje nominowała mnie do Oscarowego tagu książkowego. Zapraszam do poczytania i zobaczenia, czy jesteście nominowani.

Opowieść-fenomen, nazywana współczesnym "Makbetem"

źródło

House of Cards. Ograć króla to kolejna odsłona mrocznej opowieści o chciwości, korupcji i nienasyconej ambicji na najwyższych szczeblach władzy. Seria powieści sir Michaela Dobbsa, byłego doradcy Margaret Thatcher, stała się podstawą słynnego serialu i światowym bestsellerem.

środa, 4 listopada 2015

#LubimyCzytaćTAGAnia z bloga Blask Książek zrobiła #LubimyCzytaćTAG. Nominowała wszystkich tych, którzy chcą wziąć udział, więc pomyślałem sobie, czemu nie?

wtorek, 3 listopada 2015

Moja pierwsza mitologiczna przygoda

źródło


Wiecie co, wcale nie chciałem być osobą półkrwi.
Nie prosiłem się o to, żeby być synem greckiego boga. Byłem zwyczajnym dzieckiem: chodziłem do szkoły, grałem w koszykówkę i jeździłem na rowerze. Nic szczególnego. Dopóki przez przypadek nie wyparowałem nauczycielki matmy. Wtedy się zaczęło. Teraz zajmuję się walką na miecze, pokonywaniem potworów, w czym pomagają mi przyjaciele, a poza tym staram się po prostu... przeżyć. Zrozumiecie to, jak przeczytacie opowieść o wszystkim, co stało się tym, jak Zeus, bóg niebios, uznał, że ukradłem mu piorun – a rozgniewany Zeus to naprawdę spory problem!