sobota, 9 maja 2015

Każde miasto ma swoje mroczne tajemnice...Tytuł: Bestia
Autor: Piotr Rozmus
Wydawnictwo: Videograf
Data wydania: 9 kwietnia 2014
Liczba stron: 457

Piotr Rozmus – absolwent doradztwa psychospołecznego, socjologii stosowanej oraz profilaktyki społecznej i resocjalizacyjnej. Miłośnik twórczości Stephena Kinga, Dana Browna, Deana Koontza i Grahama Mastertona. Mieszka wraz z żoną w malowniczym Szczecinku, w którym toczy się akcja jego debiutanckiej powieści Bestia.

Autor umiejętnie włada językiem. Stworzył utwór, który czyta się jednym tchem. Drżącą ręką przewraca się kolejne strony, gdyż Piotr Rozmus nie szczędzi nam szczegółowych, pełnokrwistych opisów. Liczne zwroty akcji oraz sytuacje przepełnione tajemniczością nadają szybkiego tempa. Czytanie tej książki jest jak jazda bez trzymanki na rozpędzonym ścigaczu: zachwycająca, a zarazem niebezpieczna.

Dwie brutalnie zamordowane kobiety, dwoje porwanych dzieci oraz oskórowany mężczyzna - to bilans kilku tygodni. Komisarz Jerzy Michalski musi zmierzyć się z tymi zbrodniami. Morderca nie zostawia żadnych śladów, a policjanci nie raz zmierzają w ślepą uliczkę. W tym samym czasie emerytowany policjant przyjeżdża do Szczecinka, aby zapomnieć o przeszłości. Niestety jego spokój zostaje zakłócony przez mężczyznę, z którymi miał kiedyś do czynienia. Jego życie obraca się o sto osiemdziesiąt stopni. Najbliższe osoby też zostają zagrożone, więc musi stanąć w ich obronie i nie popełnić błędu, który uczynił przed laty. Czy w Szczecinku znów zapanuje spokój?

Dokładnie tak! Gdy rozum śpi, budzą się demony!

Robert Donovan jest rzetelną i odważną postacią. Rodzina jest dla niego najważniejsza i zrobi wszystko, by uchronić ją przed Łezką, bossem szczecińskiej mafii. Mimo swojego średniego wieku, kobiety pragną mieć go przy sobie. Od razu polubiłem tego bohatera. Zaważyło nad tym jego poczucie humoru oraz elokwencja.

Pozycja ta powinna spodobać się miłośnikom thrillerów. Gwarantuję, że się nie zawiedziecie.


2 komentarze:

 1. Uwielbiam takie kryminały, aczkolwiek w dużej sprawie ich przyswajanie zależy od umiejętności autora :)

  ---
  http://recenzjewojtka.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Brzmi ciekawie, może kiedyś :) Chociaż raczej nie przepadam za polskimi thrillerami
  magdalenawkrainieczarow.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Jeśli przeczytałeś, oceń.