sobota, 4 kwietnia 2015

Uratuj smokaTytuł: Uratuj smoka
Autor: Szymon Skolarus
Wydawnictwo: Warszawska Firma Wydawnicza
Data wydania: 5 stycznia 2015
Liczba stron: 135


Szymon Skolarus – uczeń III klasy ZSZ w Zespole Szkół nr 1 w Mszanie Dolnej.

Książka została napisana lekko, autor w ciekawy sposób przenosi nas do świata fantasy. Minusem są aspekty, pojawiające się w innych książkach, np. szafa, która przenosi do innej krainy. Wszystko kończy się happy endem.

Opis z okładki:

Kiedy czternastoletnia Paulina weszła na strych i zobaczyła starą szafę, nie przypuszczała, że za chwilę przekroczy wrota do magicznej krainy, z której powrócić do domu nie będzie łatwo. Wraz z dwom towarzyszami podróży, zmierzy się z czyhającymi niebezpieczeństwami w Lesie Śmierci i wiosce niewolników. Stanie do walki nie tylko o własne życie, ale i życie Wielkiej Piątki – smoków uwięzionych i pozbawionych władzy nad baśniowym światem.

Główną bohaterką jest Paulina. Egoistyczna, agresywna i wredna nastolatka. Nie lubi swojego młodszego brata. Jednak, gdy znajduje się w nowym świecie, ulega przemianie. Zaczyna ufać nieznajomym, staje się otwarta, wesoła, skora do pomocy oraz przyjazna. Zdobywa przyjaciela, które być może jej brakowało w szarej rzeczywistości. Jej towarzysze też ulegają niemałej przemiany. Oczywiście po drodze spotykają wiele przeszkód, przez które udaje się im przejść. Dziewczyna dostaje od Błękitnej Wróżki amulet, który nie raz pomaga jej przetrwać. W trakcie trwania przygody wykazuje się niemałą odwagą.

Ta opowieść fantasy ewidentnie jest dla młodzieży, która ma zrozumieć, że trzeba postępować dobrze, gdyż zostanie nam to wynagrodzone.


3 komentarze:

  1. Tak się składa, że ja jestem Paulina i mam czternaście lat. Zupełnie przypadkiem mam też podobny, aczkolwiek nie tak straszny charakter. Mam młodszą siostrę, ale nie mam do niej takiego stosunku jak bohaterka "Uratuj smoka". Chyba muszę się skusić na tę książkę i zobaczyć co tam o mnie napisali XD

    OdpowiedzUsuń
  2. Wahałam sięczy ją przeczytać, teraz wiem że na pewno po nią sięgnę :)
    http://spojrzenie-rosie.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń

Jeśli przeczytałeś, oceń.