środa, 7 stycznia 2015

Grzech, który woła o pomstę do nieba

źródło


Tytuł: O tym, który raz już umarł
Autor: Dawid Waszak
Wydawnictwo: Warszawska Firma Wydawnicza
Data wydania: 9 maja 2014
Liczba stron: 96
Liczba rozdziałów: 4

Dawid Waszak urodził się 28 stycznia 1989 roku w Jarocinie, w którym mieszka do dziś. Został absolwentem technikum handlowego. Swoją pisarską przygodę zaczął dwa lata po ukończeniu szkoły. W 2012 roku podczas pobytu w Niemczech, ukończył swoje pierwsze dzieło, co zaowocowało premierą jego debiutanckiej powieści pt. Narodziny zła. W 2015 roku zostanie wydana trzecia książka pt. Czerwień Obłędu.

Język książki jest dość lekki, trzymający w napięciu, sprawiający, że szybko pochłania się litery. Widać w utworze styl autora, który poznaliśmy w poprzedniej książce Narodziny zła.

Genezą całego utworu jest coś oryginalnego, a mianowicie opowieść księdza. Z tej pozycji dowiadujemy się trochę więcej o Krwawym Steve. W opowieści nie zabraknie oczywiście mrożących krew w żyłach morderstw, zagadek i tajemniczych postaci. 

Przykazanie piąte Dekalogu. Nie zabijaj

"Piąte przykazanie zakazuje pod grzechem ciężkim zabójstwa bezpośredniego i zamierzonego. Zabójca i ci, którzy dobrowolnie współdziałają w zabójstwie, popełniają grzech, który woła o pomstę do nieba. "

Głównym bohaterem jest Grzegorz, którego poznajemy od dzieciństwa. Dowiadujemy się o nim dość dużo. Wiemy, np. że chce być policjantem i udaje się jemu osiągnąć ten cel. To on zajmuje się sprawą Krwawego Steve'a. Nie udaje się jemu go złapać. Przez jego pomysły tracą policjantkę oraz łapią niewinnych obywateli o dość dziwnych pragnieniach erotycznych. W końcu zostaje zwolniony, ale na własną rękę próbuje go złapać. W końcu dowiaduje się czegoś, co zaprze jemu dech w piersiach. Głównego bohatera męczą koszmary.

Gdy Samanta nerwowo przełknęła ślinę , napastnik przeciął jej stanik, wpuszczając więcej powietrza do płuc.

Książkę polecam z całego serca. Jest tak naprawdę pozycją na jeden wieczór. Oczywiście znów jest przeznaczona dla dorosłych czytelników. Porównując z poprzedniejszą książką ta, jest słabsza.

Recenzja bierze udział w wyzwaniu:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Jeśli przeczytałeś, oceń.