sobota, 29 sierpnia 2015

Eperu. Wędrowcy


Miłość, która łączy na zawsze...


Augusta Docher – mama, żona, córka i siostra. Plastyczka, księgowa, manicurzystka i pisarka. Ogrodnik, kura domowa i bizneswoman. Polka, Ślązaczka. Tradycjonalistka modyfikowana. Ale przede wszystkim kobieta z krwi i kości.


Książka została napisana prostym, wręcz lekkim językiem. Akcja rozwija się powoli, by później zasypać nas gradem emocji. Utwór ewidentnie jest dla nastolatek (mój błąd, że niezbyt dokładnie zobaczyłem o czym on jest, zanim wziąłem go od wydawnictwa). Jest wartka akcja i są przebłyski ckliwości. Trochę zostałem  zaintrygowany. Oczywiście są błędy (większość książek je ma): mało możliwe jest to, że nieśmiała dziewczyna, która uważa, że nie jest jakąś pięknością, była w związku z gościem, którego kochają miliony, były tzw. "zapychacze", czyli niepotrzebne opisy czy dialogi, które miały tylko zwiększyć objętość utworu (przynajmniej tak mi się wydaje) no i wątek Wędrowców nie został tak rozwinięty, by bardzo zachwycać. Miejmy nadzieję, że w kolejnej części autorka bardziej skupi się na nim, a nie na schematycznej miłości.


Anna Wilk z pozoru jest zwykłą nastolatką, która powoli wkracza w dorosłe życie. Pasjonuje się malowaniem, wybrała studia artystyczne. Choć urodzona w Polsce, od wielu lat mieszka razem z matką i Wiką, serdeczną przyjaciółką, w Londynie. Z okazji ukończenia szkoły matki Anny i Wiki zaplanowały dziewczynom niespodziankę: wyjazd do Francji. Przebojowa Wika odkrywa, że znajdą się tam akurat wtedy, gdy niedaleko, w Cannes, odbywać się będzie słynny festiwal filmowy. A że kocha się w jednym z popularnych aktorów, Leo Blacku, wymusza na Annie wspólne pójście po autografy. Wydarzenia w Cannes wywracają życie Anny do góry nogami, bowiem Leo Black nieoczekiwanie wyjawia ją z tłumu i proponuje spotkanie. Szybko pojawia się zauroczenie. Leo nie jest jednak zwykłym człowiekiem – jest Wędrowcem, człowiekiem odradzającym się w nowych wcieleniach. Jak zmieni się życie Anny i jak potoczą się losy tego niezwykłego związku?*


Anna jest jedną z głównych bohaterek. Od razu ją polubiłem. Głównie za jej poczucie humoru, oryginalność oraz troskę o innych. Jest zdolna, wrażliwa oraz zupełnie inna, niż Wika, która tryska energią, jest gwałtowna i jeśli coś sobie postanowi, to za wszelką cenę to zrealizuje. Pojawia się także Leo Black – bogaty, przystojny aktor, który może mieć każdą. Również ma duże poczucie humoru. Na początku jest tajemniczy, jednak szybko odkrywa się przed nami (według mnie trochę za szybko). Ci bohaterowie zostali bardzo dobrze wykreowani i są najlepszym elementem książki.

Najtrudniej jest uciec przed samym sobą. Choćbyś nie wiem jak szybko biegła, i tak w najlepszym wypadku zobaczysz własne plecy.


Książka nie jest dla osób płci męskiej. Powinna zaciekawić osoby w wieku 16+ płci pięknej. Utwór nie jest zły. Na pewno o autorce będzie jeszcze głośno. Za przekazanie egzemplarza recenzenckiego dziękuję Wydawnictwu BIS.* opis pochodzi z okładki książki

Tytuł: "Eperu. Wędrowcy"
Autor: Augusta Docher
Wydawnictwo: BIS
Cykl: Wędrowcy (tom 1)
Projekt okładki: Dorothea Bylica
Wydanie: I
Oprawa: miękka (ze skrzydełkami)
Data wydania: 16 lipca 2015
Liczba stron: 550
ISBN: 978-83-7551-434-6

2 komentarze:

  1. Nie przepadam za young adult. To nie dla mnie.

    OdpowiedzUsuń
  2. Od czasu do czasu lubię przeczytać young adult, więc może kiedyś...:)

    Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń

Jeśli przeczytałeś, oceń.