poniedziałek, 31 sierpnia 2015

#2 Gwiazdy Rocka i nie tylko

Na dzisiaj miałam wybrane inne zespoły, ale postanowiłam napisać coś o:

 1. Led Zeppelin
 2. Deep Purple
 3. Pink Floyd' 

Miłej lektury, choć dziś w sumie więcej słuchania :)


#4 

Schodami do nieba,

można powędrować słuchając kultowego zespołu Led
Zeppelin brytyjskiej grupy, jednej z pionierów hard rocka.Nie mieliśmy wielkich ambicji. Założyliśmy sobie: Spróbujemy zrobić coś razem i przekonamy się, co z tego wyjdzie.

— Jimmy Page


i jeszcze jeden utwór, który po prostu warto znać.#5  W głębokim fiolecie...
Deep Purple - brytyjska grupa rockowa powstała w Hertfordshire w 1968 początkowo pod nazwą Roundabout w następującym składzie: Ritchie Blackmore, Jon Lord, Nick Simper, Ian Paice oraz Rod Evans. Wspólnie z Led Zeppelin i Black Sabbath jest uważana za pioniera hard rocka i heavy metalu, chociaż niektórzy członkowie zespołu uważają, iż ich muzyki nie da się ściśle zaszufladkować do konkretnego gatunku. Do swojej twórczości zespół często włączał pierwiastek muzyki poważnej, blues rocka, popu i rocka progresywnego.
Deep Purple został odnotowany w księdze Rekordów Guinessa, jako „Najgłośniejszy zespół świata''.


#6 PiNk FLoYd


 – angielski zespół rockowy założony w 1965 roku w Londynie. Ich twórczość, początkowo klasyfikowana jako rock psychodeliczny, w późniejszych latach nabrała cech rocka progresywnego. Grupa znana jest z filozoficznie zabarwionych tekstów piosenek, eksperymentów z dźwiękiem, innowacyjnego podejścia do kwestii grafiki w albumach oraz rozbudowanych występów koncertowych.

Pink Floyd jest zespołem, o którym się mówi. 
Nawet dużo.
Warto znać chociażby tę kolejną cegłę w murze.


Ten hipnotyzujący głos Wattersa w utworze Money...


i ten czas.Dark Side of the Moon jest drugim najlepiej sprzedającym się albumem w historii muzyki, sprzedano ponad 50 milionów egzemplarzy. Płyta The Dark Side of the Moon spędziła bez przerwy 741 tygodni (14 lat) na amerykańskiej liście Billboard 200, dłużej niż jakikolwiek album w historii fonografii.ciemna strona księżyca

Make love, not war
Luna


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Jeśli przeczytałeś, oceń.